De ‘glazen’ trapwanden zijn een van de blikvangers van MULTI. Logischerwijze zijn ze onderworpen aan strikte regels op het vlak van brandveiligheid. Daarom ging het bouwteam in zee met LGC, dat enkele jaren geleden een revolutionair systeem voor dergelijke brandwerende glaswanden ontwikkelde. Om een brandweerstand van EI120 te kunnen garanderen, startte de firma uit Herk-de-Stad speciaal voor deze werf zelfs een innovatie- en attesteringstraject op.
LGC vloeide letterlijk voort uit het huwelijk van een architect en een ingenieur. Hun systeem voor brandwerende glaswanden is dan ook technisch hoogstaand, zonder compromissen op het vlak van esthetiek. “We bieden een glas-aan-glasoplossing zonder tussenstijlen, met een fijn aluminium randprofieltje waarvan de aanzichtbreedte amper 30 mm bedraagt”, vertelt bestuurder Wim Lambaerts. “Onze producten verenigen dus architecturale vrijheid en brandweerstand. Ze zien eruit als gewone glaswanden, maar zijn EI30-, EI60- en EI120-geattesteerd.”
Op het moment van de onderhandelingen voor MULTI waren de producten van LGC nog niet beschikbaar in EI120. “De glaswanden zouden verspreid over negentien verdiepingen en een oppervlakte van 585 m² geïnstalleerd worden”, aldus Wim Lambaerts. “De compartimentering vereiste een brandweerstand van 2 uur. Normaal gezien wordt in dergelijke gevallen met zware profielen gewerkt. Wij zagen dit liever als plan B en stelden voor om een innovatietraject op te starten om met ons eigen slanke profiel de EI120- attestering te behalen. Een ambitieuze doelstelling omdat we alles in minder dan een jaar moesten rondkrijgen. Zo dienden we de productie aan te passen om de dikkere brand-beglazing in ons profiel te kunnen integreren, brandproeven uit te voeren en het attesteringstraject te doorlopen. Gelukkig konden we rekenen op onze partners. AGC stelde zijn testoven ter beschikking voor de eerste interne brandtest. Euroglas verwerkte het brandglas volgens de specifieke wensen van LGC. Bij Warringtonfire Gent werd de officiële brandtest ingepland en uitgevoerd. En tijdens het uitvoeringsproces konden we rekenen op werfadvies en een extra beoordeling door ISIB. Dit alles zorgde ervoor dat we de EI120-attestering tijdig mochten ontvangen.”
Benieuwd naar de mogelijkheden? Ik vertel u graag alles over onze samenwerkingspakketten.